Pavel Kovařík | PR konzultant a kouč

Speechwriting

Psaní proslovů a projevů

Dejte svému proslovu skutečný význam

Čeká Vás důležité veřejné vystoupení, proslov k zaměstnancům nebo přednáška před odborným publikem?

Ať už je to cokoli, na tento web jste nejspíš přišli, protože hledáte inspiraci, jak napsat projev, který zaujme a zanechá u posluchačů stopu.

Rád Vám s Vaším proslovem pomohu.

Speechwriter vidí dalece za slova

Speechwriter je dobrý v psaní, ale především ovládá psychologii práce s publikem. Speechwriting je částečně řemeslo, částečně umění.

Dobrý speechwriter Vám nejen že napíše projev na míru, ale napíše ho tak, aby seděl Vašemu publiku. Dobrý speechwriter píše projev s tím, že musíte zaujmout, strhnout zájem posluchačům, aby vnímali Vaše slova, a prostřednictvím slov vnímali sdělení, které jim chcete předat. Dobrý speechwriter píše projev, abyste jeho prostřednictvím pohnuli publikem.

Slova jsou pro speechwritera pracovní nástroj pro dosahování cíle. A ten je na prvním místě. Úkolem speechwritera je pomoct Vám tento cíl identifikovat a přetavit jej ve sdělení, které má šanci být přijato publikem.

Dobrý speechwriter ví, že smyslem proslovu je navázat spojení s posluchači, s každým jedním člověkem v publiku. Spojení se přenáší prostřednictvím emocí a ty mají sílu vyvolat empatii a nadšení pro Vaši věc.

Každé jedno slovo v proslovu má svůj význam. Struktura proslovu musí odpovídat Vašemu celkovému stylu, aby byl Váš proslov uvěřitelný a dobře se Vám prezentoval.

Chcete takový proslov?

Vybrané formáty proslovů

Chcete proslov, který zaujme?

Speechwriter k službám

Ozvěte se